Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Witamina E (Tocopheryl Acetate)

Strona główna » Blog » Witamina E (Tocopheryl Acetate)

Witamina E jest nam niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu. Nie da się jednak ukryć, że jej potencjał jest wykorzystywany również w kosmetykach. Warto byłoby zatem zapoznać się z licznymi właściwościami witaminy E, określanej nie bez powodu mianem witaminy młodości. Kosmetykami zawierającymi ten składnik powinny w szczególności zainteresować się przedstawicielki płci pięknej zmagające się z cellulitem. 

Witamina E – najważniejsze informacje

Witamina E jest niesamowicie pomocna w walce z wieloma problemami skóry. Warto byłoby więc lepiej ją poznać.

Najważniejsze fakty o witaminie młodości zostały zebrane i przedstawione w tabelce poniżej: 

Jakie związki zawiera witamina E? Witamina młodości to nic innego jak organiczny związek, który rozpuszcza się w tłuszczach. Witamina ta stanowi tak naprawdę mieszaninę naturalnych tokotrienoli oraz tokoferoli. Te zaś z kolei dzielą się na rodzaje alfa, beta, delta oraz gamma.
Gdzie występuje witamina młodości?
Witaminę młodości możemy znaleźć przede wszystkim w produktach pochodzenia roślinnego. Mowa tu między innymi o orzechach, ziarnach zbóż, jak również o sałacie, szpinaku czy kapuście. Za najbogatsze źródło tej witaminy uważa się olej z kiełków pszenicy. W sklepach z półproduktami kosmetycznymi można nabyć witaminę E w kroplach, którą z powodzeniem można dodawać do różnego rodzaju kosmetyków.
Gdzie wykorzystywana jest witamina E?Witamina E wykorzystywana jest do produkcji różnego rodzaju suplementów, jak również kosmetyków. Wyróżnia się przede wszystkim kremy, balsamy oraz sera pielęgnacyjne z jej dodatkiem. Nie brak jest jej w preparatach dedykowanych kobietom zmagającym się z pomarańczową skórką określaną także mianem cellulitu.
Vialise - 30 dni zestaw

WYBIERZ VIALISE
SERUM NA BAZIE NATURALNYCH SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH ZAMÓW!

Marta UrbanowiczNajlepsze rezultaty w walce z pomarańczową skórką przyniesie wewnętrzne oraz zewnętrzne stosowanie witaminy E. Do wewnątrz można ją przyjmować w postaci różnego rodzaju suplementów. Warto także stosować balsamy, kremy oraz maski zawierające witaminę młodości.Marta Urbanowicz.

Witamina EWitamina E – właściwości

Witamina E charakteryzuje się naprawdę licznymi właściwościami. To właśnie z tego względu okazuje się przydatna w walce z mnóstwem problemów natury estetycznej.

Korzystnie wpływa ona na kondycję:

  • włosów
  • skóry
  • paznokci

Zobacz jak zwalczyć cellulit na rękach!

Witamina E ma szansę okazać się szczególnie pomocna w walce z uciążliwą i spędzającą sen z powiek wielu kobietom pomarańczową skórką. Posiada ona działanie nawilżające, dzięki czemu skóra staje się odpowiednio odżywiona. Im lepiej nawilżona skóra, tym mniejsze ryzyko pojawienia się cellulitu. Poza tym, witamina E na cellulit wykazuje także działanie rozjaśniające. Wyrównuje więc koloryt naskórka i pozwala pozbyć się uciążliwych przebarwień. Im bardziej promienna skóra, tym mniej rzucają się w oczy jej nierówności. Witaminie młodości nie sposób również odmówić działania ujędrniającego. Dzięki stosowaniu kosmetyków zawierających ją, skóra staje się więc przyjemnie napięta. Ważne jest jednak to, aby sięgać po różne kosmetyki z witaminą młodości. Przydatne mogą okazać się zarówno balsamy, kremy, jak i maski.

Podsumowując, bez większych trudności można dojść do wniosku, że witamina młodości okazuje się pomocna w walce z cellulitem. Systematyczne stosowanie kosmetyków zawierających witaminę E pozwoli na nawilżenie skóry, rozjaśnienie jej oraz na wyrównanie kolorytu. Warto jednak mieć świadomość tego, że walka z cellulitem musi być wielotorowa. Należy więc zatroszczyć się o stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety oraz o systematyczną aktywność fizyczną.

Vialise - 30 dni zestaw

WYBIERZ VIALISE
SERUM NA CELLULIT ZAMÓW!


Bibliografia:

1. Saliha Rizvi, Syed T. Raza, Faizal Ahmed, Absar Ahmad, Shania Abbas, Farzana Mahd; “The Role of Vitamin E in Human Health and Some Diseases”; Sultan Qaboos University medical journal 14(2):e157-e165 ;
2. “Vitamin E Fact Sheet for Consumer ”; ods.od.nih.gov ; 2016-05-11
3. Traber, Maret & Manor, Danny. (2012); “Vitamin E”; Advances in nutrition (Bethesda, Md.). 3. 330-1. 10.3945/an.112.002139. ;

1 głosów

Komentarze

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊