Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit na rękach? Zwalcz go!

Strona główna » Blog » Cellulit na rękach? Zwalcz go!

Cellulit na rękach może być pojęciem budzącym zaskoczenie. W końcu najczęściej spodziewamy się go na pośladkach lub udach. Niestety, jest on problemem, z którym mierzy się wiele osób, a przez to, że cechuje go dość podstępny przebieg, może on łatwo pozostać nierozpoznany. W jaki sposób poznać, że to właśnie on pokrył skórę i jak sobie z nim poradzić?

Cellulit na rękach – przyczyny powstawaniaCellulit na rękach1

Cellulit na rękach jest najczęściej kłopotem, z którym mierzą się kobiety starsze, po 45 roku życia. Są jednak takie stany, które predysponują do jego wystąpienia, a których usunięcie nie tylko zapobiega nawrotom niedoskonałości, ale pomoże również w ich zwalczaniu, gdy już wystąpią. Wśród przyczyn wystąpienia cellulitu na rękach wyróżnić można przyczyny hormonalne, te związane z obranym stylem życia oraz z chorobami.

Cellulit na rękach – przyczyny hormonalne

Za cellulitem na rękach często wiążą się zaburzenia hormonalne, a dokładniej – zaburzenie stosunku między estrogenami, a progesteronem. Nadmiar estrogenów, charakterystyczny dla okresu dojrzewania, ciąży i przekwitania sprawia, że to właśnie w tych okresach cellulit występuje najczęściej. Dodatkowo uważać muszą kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną i hormonalną terapię zastępczą, gdyż w tych przypadkach również dochodzi do zachwiania wspomnianej równowagi. Wpływ na wystąpienie cellulitu na rękach, chociaż nie tak znaczny, mają jednak również inne hormony, takie jak hormony tarczycy, insulina czy adrenalina.

Cellulit na rękach – przyczyny związane z prowadzonym stylem życia

Cellulitu na rękach spodziewać się można również w przypadku długotrwałego narażenia na czynniki stresowe. Przewlekły stres wiąże się ze stałym podwyższeniem poziomu kortyzolu, zwanego hormonem stresu, który może się przyczyniać do powstania cellulitu na rękach i innych partiach ciała. Nie bez znaczenia pozostaje również zła dieta – nadmiar kalorii może prowadzić do otyłości, a ta z kolei predysponuje do wystąpienia lipodystrofii, do których zaliczamy właśnie cellulit.

Otyłość prowadzi również do problemów z układem krążenia, co zaburzając przepływ krwi w małych naczyniach prowadzi do niedostatecznej podaży tlenu do komórek tłuszczowych stymulując ich nierównomierny rozrost – tak powstaje cellulit. Sprawdź jak działa dieta na cellulit.

Z problemem występowania cellulitu na rękach muszą również mierzyć się palacze i osoby nadużywające alkoholu. Palenie negatywnie wpływa na układ krążenia, a spożycie alkoholu nasila proces lipogenezy – powstawania tłuszczu. Podobny mechanizm cechuje ograniczona aktywność fizyczna, również mogąca prowadzić do odkładania się tłuszczu.

Vialise - 30 dni zestaw

VIALISE
CELLULIT NA RĘKACH ZWALCZ NATURALNYMI SKŁADNIKAMI AKTYWNYMIZAMÓW!

Cellulit na rękach – przyczyny genetyczne

Dowiedziono, że cellulit na rękach występuje często rodzinnie, skupiając się w podobnych miejscach, co u innych członków rodziny. Jeśli więc u matki wystąpił cellulit na rękach, istnieje duże prawdopodobieństwo, że u córki komórki tłuszczowe również rozłożą się w podobnych miejscach. Kolejnym ważnym czynnikiem genetycznym wpływającym na rozwój tego schorzenia jest płeć żeńska (cellulit występuje jedynie u 2% mężczyzn, u kobiet jest to kilkadziesiąt razy częstszy problem).

Cellulit na rękach – przyczyny leżące w chorobach organizmu

Zauważono częstsze występowanie cellulitu na rękach u chorych z zaburzeniami układu krążenia. Wiąże się to z zaburzeniem mikrokrążenia i odżywienia komórek tłuszczowych, co prowadzi do ich hipertrofii.

Cellulit na rękach zwlacz go

Cellulit na rękach – objawy

Cellulit na rękach może przejawiać się inaczej niż ten na brzuchu, biodrach czy udach. W pierwszej fazie dostrzec go można jedynie w badaniu histopatologicznym fragmentów skóry. W fazie drugiej zauważalna jest wiotkość skóry, a po przyciśnięciu wyczuwalne są grudki, które po odpuszczeniu palca wykazują zauważalny, pomarańczowy kolor. W kolejnym etapie choroby “skórka pomarańczowa” zauważalna jest nawet w spoczynku bez przyciskania zmiany, a dotyk zajętego miejsca sprawia ból.

Cellulit na rękach – sposoby na jego zwalczenie

Dostępnych jest wiele skutecznych sposobów pomocnych w zwalczaniu cellulitu na rękach oraz zapobiegających jego nawrotom. Jakie warto zastosować?

Cellulit na rękach – stosowanie kremów na bazie naturalnych składników

Bardzo skuteczne w zwalczaniu już istniejącego cellulitu na rękach są kremy antycellulitowe. Należy jednak pamiętać, że powinny być one oparte o naturalny skład, nie podrażniający skóry

Składniki mogą być różne, a najlepszym sposobem na optymalne ich dopasowanie jest obserwacja reakcji organizmu na stosowany preparat. Do składników mogących stanowić ratunek dla skóry należy na przykład miłorząb japoński, kofeina, karnityna czy algi, saponiny czy flawonoidy.

Cellulit na rękach – jak regularna aktywność fizyczna i zmiana diety przyczyniają się do jego eliminacji?

W terapii cellulitu na rękach regularną aktywność fizyczną warto stosować równolegle z prowadzoną terapią naturalnymi kremami. Wzmożona aktywność fizyczna pomoże nie tylko zmniejszyć masę ciała, a w efekcie zapobiec nawrotom schorzenia, ale również przyczyni się do rozwoju mięśni i wzrostu jędrności skóry. Wzrost aktywności fizycznej dobrze jest połączyć ze zmianą nawyków żywieniowych w celu osiągnięcia najlepszych rezultatów. Należy skupić się na tym, by prowadzona dieta na cellulit była zbilansowana i zrównoważona, ograniczyć spożywanie słodyczy oraz tak zwanego “śmieciowego jedzenia” i zwiększyć spożycie warzyw oraz owoców (koniecznie z przewagą warzyw).

Cellulit na rękach – pomocne zabiegi kosmetyczne i masaże

Cellulit na rękach może być leczony również za pomocą zabiegów kosmetycznych. Do tych, odznaczających się największą skutecznością należą karboksyterapia, terapia falami akustycznymi i laserem na podczerwień. Pomocne okażą się również masaże zmienionego miejsca na ciele, które można prowadzić w warunkach domowych. W tym celu warto zaopatrzyć się w masażer na cellulit czy rękawicę do masażu. Podczas takiego masażu można również stosować olejki czy naturalne kremy, by spotęgować efekt i zwiększyć ich wchłanianie.

Sprawdź zabiegi na cellulit

Cellulit na rękach – słowem podsumowania

Cellulit na rękach jest problemem, z którym zmierzyć musi się wiele kobiet.

Do najczęstszych przyczyn jego wystąpienia należą:

  • zaburzenia hormonalne (głównie związane z zaburzeniem stosunku estrogenów do progesteronu),
  • czynniki genetyczne (zarówno historia rodzinna jak i płeć żeńska),
  • choroby układowe (najczęściej dotykające układu krążenia),
  • prowadzenie szkodliwego stylu życia (stres, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, niezdrowa dieta i niska aktywność fizyczna).

Leczenie cellulitu powinno opierać się zarówno o działania profilaktyczne w postaci modyfikacji diety oraz aktywności fizycznej, jak i terapię miejscową w postaci stosowania naturalnych preparatów i domowych masaży. Tak kompleksowe podejście zapewni nie tylko eliminację istniejącego cellulitu, ale przyczyni się również do zapobieżenia jego nawrotom.

Vialise - 30 dni zestaw

VIALISE
CELLULIT NA RĘKACH ZWALCZ NATURALNYMI SKŁADNIKAMI AKTYWNYMIZAMÓW!


Bibliografia

1. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
2. Katarzyna Janda, Anna Tomikowska, Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie, Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, 2014

7 głosów

Komentarze

Kitty Cat - 2020-11-05 17:15:29

wiem jak to zabrzmi, ale u mnie pomarańczowa skórka powstała od noszenia ciasnych ubrań i dopiero przy tym uporczywym cellulicie na rękach pomogły zabiegi kosmetyczne i masaże.. zwłaszcza z podczerwienią :)

Alicja W krainie czaróe - 2020-11-04 10:15:23

w internecie jest dużo sposobów na zwalczenie cellulitu na rękę, ale nic nie sprawdzi się tak jak zmiana diety! To jest podstawa!

Arizona - 2020-11-02 13:12:29

no cellulit na rękach jest trudny w pozbyciu się.. najczęściej można się go pozbyć jedynie intensywnie masując swoje ciało takimi szczotkami, tak słyszałam od koleżanek w każdym razie..

Urszula.U - 2020-10-29 17:51:07

słyszałam, że najczęściej jest to spowodowane genetyką lub hormonami, warto zgłosić się do lekarza, on na pewno nam coś doradzi ;)

prymulka - 2020-10-29 11:10:49

Cellulit na rękach jest przyczyną źle prowadzonego przez nas życia i odżywiania. Mało wody i od razu jest zatrzymywana w organizmie

STROPPED - 2020-10-28 00:12:14

przy moim problemie z cellulitem na rękach pomocne okazały się zabiegi kosmetyczne, chociaż w tych trudnych miejscach jest przez to łatwiej pozbyć się cellulitu, peelingami lub takimi laserami <3

mejli - 2020-10-27 22:23:26

okropny jest ten cellulit na rękach, jego to już nivczym się nie da wyleczyć. Tak jak ten na udach można łatwo ogarnąć ćwiczeniami, tak z tym jest bardzo cieżko......

Bejbi - 2020-10-26 19:40:06

cellulit na rękach wygląda nieestetycznie.. jak byłam w tym roku na weselu to nie ściągałam swojego bolerka z ramion, bo było mi wstyd.. Chyba muszę zglosić się na jakiś zabieg, bo już nic na niego nie pomaga :(

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊