Masaż BOA na cellulit – działanie i efekty
Strona główna » Blog » Masaż BOA na cellulit – działanie i efekty
Masaż BOA na cellulit swoją nazwą wywołuje nierzadko konsternację, ale nie ma się czego obawiać. Walka z cellulitem wydaje się być dość nierówna, jednak w rzeczywistości zostały opracowane niezwykle skuteczne metody, które umożliwiają skuteczną likwidację pomarańczowej skórki. Wśród nich to właśnie masaż BOA zaczyna wieść prym. Jeżeli chcesz wiedzieć, dlaczego warto udać się na masaż BOA to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.
Masaż BOA na cellulit – co to jest?
Masaż BOA na cellulit to inna nazwa niezwykle popularnego zabiegu presoterapii, czyli zabiegu opierającego się na masażu pneumatycznym. Uciskowi poddawana jest określona część ciała. Drenaż limfatyczny BOA rekomendowany jest w przypadku zastojów i obrzęków, spowodowanych przez niepoprawną cyrkulację chłonki. Swoje początki ma w latach 60 XX wieku i został stworzony dla kobiet, które przeszły zabieg mastektomii.
Podczas masażu na ciało wywierany jest ucisk za pomocą specjalistycznych mankietów wypełnionych sprężonym powietrzem. Kluczowy jest kierunek ruchu. Kompresja odbywa się zawsze z miejsc bardziej odległych w stronę tych bliższych sercu. W odróżnieniu do klasycznego masażu, nie wykorzystana jest siła człowieka, ale fala powietrza pod dość sporym ciśnieniem. Presoterapia posiada nie tylko zastosowanie medyczne, ale także kosmetyczne. Jest niezwykle pomocna w walce z cellulitem, a równolegle modeluje sylwetkę. Siła nacisku wymusza prawidłowy przepływ limfy i krwi, co zapobiega występowaniu cellulitu czy rozstępów, a nawet przedwczesnemu starzenia się skóry. Jednocześnie odpowiada za rozbijanie tkanek tłuszczowych, usuwanie zastojów. Polecany masaż BOA jest równie skuteczny w walce z lipodemią.
Sprawdź czy warto zaopatrzyć się w masażer na cellulit!
Drenaż limfatyczny typu BOA – przebieg zabiegu
Drenaż limfatyczny typu BOA wymaga założenia specjalnych mankietów, które umożliwiają przebieg zabiegu. W zależności od potrzeb mogą być nałożone na nogi, brzuch lub ręce. Wówczas są stopniowo wypełniane powietrzem, najpierw w dalszych częściach, a potem zaczyna przesuwać się w stronę węzłów chłonnych i serca, zgodnie z przepływem krwi żylnej i chłonki. W rezultacie likwidowane są zastoje w organizmie. Jeden zabieg trwa ok. 45 minut.
Ogromnym atutem jest fakt, że jest on niezwykle przyjemny i odprężający. Porównywalny jest z głaskaniem i lekkim uciskaniem podczas masażu ręcznego. Po zakończeniu cyklu, mankiety się rozluźniają, aby ponownie wypełnić się powietrzem. Wszystkie parametry można indywidualnie dostosować do posiadanych preferencji. Wiele osób odczuwa parcie na pęcherz, co jest związane z odprowadzaniem nadmiaru wody z kończyn.
Jak często należy wykonywać masaż limfatyczny BOA
Masaż limfatyczny BOA umożliwia stoczenie skutecznej walki z cellulitem, jednak powinien być wykonywany często i regularnie. W zależności od posiadanych możliwości, można go wykonywać nawet codziennie lub co drugi dzień. Choć po pierwszym razie można odczuć ulgę, to jednak efekty wizualne nie będą się utrzymywały przez długi czas. Optymalnie można wykonywać go raz lub dwa razy w tygodniu.
WYBIERZ VIALISE
SKUTECZNE SERUM ANTYCELLULITOWE ZAMÓW!
Masaż BOA na cellulit – efekty
Masaż BOA na cellulit pozwala uzyskać pierwsze wizualne efekty, w postaci większej jędrności i sprężystości skóry, nawet po pierwszym zabiegu, co działa niezwykle motywująco. Rekomendowane jest wykonanie serii zabiegów na daną partię ciała. Zazwyczaj seria złożona jest z 10 zabiegów. Po ich zakończeniu warto wykonywać masaże BOA na cellulit regularnie, aby podtrzymać uzyskane rezultaty.
Masaż BOA na cellulit – wskazania i przeciwwskazania
Masaż BOA na cellulit umożliwia poprawę krążenia krwi i limfy, dlatego swoim działaniem wywiera wpływ na cały organizm. Rekomendowany jest nie tylko w walce z cellulitem, ale także u osób zmagających się z suchą i wiotką skórą czy też nadwagą lub otyłością. Dodatkowo umożliwia zniwelowanie problemu zatrzymania wody w organizmie i obrzęków limfatycznych w kończynach. Powinny się na niego zdecydować osoby posiadające lipodemię czy zespół ciężkich nóg. Ponadto masaże BOA na cellulit to świetny sposób na wzmocnienie regeneracji po zabiegu liposukcji, po ciąży. Wymieniany jest jako element profilaktyki przeciwzakrzepowej i przeciwżylakowej.
Presoterapia nie jest rekomendowana u osób posiadających owrzodzenia i zakażenia skóry, aktywne infekcje o podłożu bakteryjnym lub grzybicznym, a także w przypadku osób, które przeszły wymianę stawów w obrębie przeprowadzanego zabiegu. Masaż BOA jest zabroniony dla kobiet w ciąży. Osoby posiadające poważne schorzenia powinny wcześniej zapytać się lekarza prowadzącego o zgodę.
Masażu BOA na cellulit – pielęgnacja po zabiegu
Masaż BOA na cellulit daje znakomite podłoże, jednak kluczowe jest wdrożenie właściwej pielęgnacji skóry, która dodatkowo wzmocni uzyskane rezultaty. Przede wszystkim warto opierać się na sprawdzonym serum antycellulitowym, np. Vialise.
Serum w swoim składzie powinno posiadać wyłącznie naturalne składniki, m.in.:
- wyciąg z alg (wzmocnienie włókien podporowych);
- ekstrakt z bylicy bożego drzewka (poprawa kondycji naczyń krwionośnych);
- ekstrakt z bluszczu pospolitego (stymulacja mikrokrążenia);
- kofeinę (szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, stymulacja mikrokrążenia, odprowadzanie obrzęków);
- wyciąg z guarany (poprawa krążenia);
- wyciąg z kasztanowca (działa przeciwobrzękowo);
- witaminę C, rutynę (uszczelnienie naczyń krwionośnych).
Podsumowanie
Masaż BOA popularnie stosowany w walce z cellulitem jest także świetnym zabiegiem prozdrowotnym. Regularnie wykonywany umożliwia uzyskanie jędrnego i odżywionego ciała. Jest świetną formą odprężenia i dodaje wiele energii. Szereg potencjalnych korzyści sprawia, że warto wpisać go na listę swoich przyjemniejszych rozrywek.
Bibliografia:
1. Pavicic T, Borelli C, Korting HC, Cellulite-the greatest skin problem in healthy women, 2008
2. Dylewska-Grzelakowska J.,Cellulit (lipodystrofia) – problem estetyczny kobiet, 1999
3. Katarzyna Janda, Anna Tomikowska. Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, 2014