Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Roller na cellulit – sprawdź to!

Strona główna » Blog » Roller na cellulit – sprawdź to!

Roller na cellulit jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Nie jest żadną tajemnicą, że lipodystrofia, charakteryzująca się niewłaściwym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, potrafi dać się mocno we znaki osobie dotkniętej takim schorzeniem. Nie tylko prowadzi do zmian w tkance podskórnej, ale także w zaawansowanym stadium rozwoju uwidocznia się w postaci nieestetycznych, pomarańczowych grudek. Na szczęście wdrożenie odpowiedniej terapii, a w poniższym artykule skupimy się właśnie na zastosowaniu rollera, w połączeniu ze zdrową dietą i wysiłkiem fizycznym, pozwala na zniwelowanie skutków pojawienia się cellulitu.    

Roller na cellulitRoller na cellulit – co to jest i do czego służy

Rollerami na cellulit zainteresowano się całkiem niedawno, a po przeprowadzonych eksperymentach stwierdzono jednoznacznie, iż faktycznie potrafią one po pewnym okresie stosowania zniwelować w znaczny sposób narosły cellulit i ten krępujący efekt “pomarańczowej skórki”. Mamy tutaj do czynienia z niewielkim urządzeniem, które wykonane jest zazwyczaj z miękkiego materiału (istnieją modele twardsze ze specjalnymi wypustkami), a jego przeznaczeniem jest rozmasowywanie określonych regionów ciała.

Ze względu na swoją budowę rollery takie możemy podzielić na:

  • manualne – najprostsze modele z plastiku lub drewna, nadające się do wykonywania (głównie) masaży zapobiegawczych
  • elektryczne – nie wymagające siły przy obsłudze, nadają się do walki z bardziej zaawansowaną postacią cellulitu
  • ultradźwiękowe – praca ich polega na wykorzystaniu fal, które rozbijają pod skórą komórki tłuszczowe
  • próżniowe – za ich pomocą dokonuje się nieco inwazyjnych zabiegów, do rzadszego stosowania i tylko pod kontrolą lekarza

Wybór odpowiedniego modelu zależy oczywiście od stopnia zaawansowania cellulitu, a także od tego, czy jest to nasz pierwszy masażer. Faktycznie, pierwszy taki zabieg może się okazać nieco bolesny, więc lepiej wybrać na początek roller miększy i gładszy.

Zobacz jak zwalczyć cellulit na rękach!

Roller na cellulit i jego działanie

Roller na cellulit używany umiejętnie i zgodnie z jego przeznaczeniem potrafi zdziałać prawdziwe cuda! Ogólna zasada działania polega na wykorzystaniu techniki znanej masażystom jako rozluźnianie mięśniowo-powięziowe. Kluczem do sukcesu jest w tym wypadku wywieranie nacisku na określony (obciążony cellulitem) obszar ciała w celu stymulacji przepływu krwi do mięśni i naczyń krwionośnych. W rezultacie dochodzi do naprawy uszkodzonej wielowymiarowej tkanki zwanej powięzią. Usuwane są jednocześnie podskórne komórki tłuszczowe oraz wypłukiwane wszelkie zatory.

Zabieg taki, przeprowadzony w kontrolowanych warunkach, jest jak najbardziej bezpieczny. A jak często należy go przeprowadzać? Tutaj istotną zmienną jest model danego rollera do cellulitu – w przypadku manualnego urządzenia można go stosować codziennie, ale modele elektryczne czy próżniowe przeznaczone są do rzadszych zastosowań (3-4 razy w tygodniu, próżniowe jeszcze rzadziej). Generalnie, jeden zabieg nie powinien trwać dłużej niż 10 minut. Ważne też aby masować zawsze w kierunku przepływu limfy, czyli w stronę serca. Po takim masażu warto się odpowiednio nawodnić – szklanka czystej wody pomoże wypukiwać toksyny. Wskazana jest też dieta ze świeżych warzyw i owoców, no i dużo ruchu na świeżym powietrzu.

Vialise - kuracja 30 dniRoller na cellulit – warunki bezpiecznego używania

Roller na cellulit warto wspomóc w stosowny sposób. Poza samym masażem ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. W tym celu warto sięgnąć po kosmetyki antycellulitowe, które nie tylko nawilżą masowane miejsca, ale także poprzez rozgrzaną skórę będą lepiej wchłaniać składniki danego kremu. Przykładem niech będzie tutaj krem antycellulitowy marki Vialise - Serum 200Ml. Zawiera on substancje wspomagające usuwanie toksyn i rozbijanie lipidów – ekstrakty z bluszczu i kasztanowca wzmacniają naczynia krwionośne, a wyciąg z alg działa na skórę oczyszczająco.

Dodajmy jeszcze, iż urządzenie takie jak roller na cellulit nie jest niestety przeznaczone dla każdego. Osoby, u których obserwuje się tendencję do pękających naczynek, dużą ilość żylaków lub innych problemów skórnych, powinny wstrzymać się z wykonywaniem masażu antycellulitowego z użyciem rollera i skonsultować to ze specjalistą.

Podsumowując…

Używanie rollera w celu zniwelowania cellulitu okazuje się całkiem niedrogą, bezpieczną i skuteczną metodą. Co istotne, zabiegi takie można wykonywać samemu i wcale nie trzeba odwiedzać salonu kosmetycznego. Właściwie przeprowadzony masaż antycellulitowy na pewno sprawi, że skóra stanie się bardziej jędrna i elastyczna, a pomarańczowe naleciałości staną się tylko niemiłym wspomnieniem. Efekty “rollowania” można zauważyć już nawet po dwóch tygodniach – niezły wynik jak na zaledwie 10 minut poświęconego czasu dziennie.

Vialise - 30 dni zestaw

WYBIERZ VIALISE
SERUM NA BAZIE NATURALNYCH SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH ZAMÓW!


Bibliografia:

1. Saliha Rizvi, Syed T. Raza, Faizal Ahmed, Absar Ahmad, Shania Abbas, Farzana Mahd; “The Role of Vitamin E in Human Health and Some Diseases”; Sultan Qaboos University medical journal 14(2):e157-e165 ;
2. “Vitamin E Fact Sheet for Consumer ”; ods.od.nih.gov ; 2016-05-11

1 głosów

Komentarze

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊