Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Bylica boże drzewko (Artemisia abrotanum)

Strona główna » Blog » Bylica boże drzewko (Artemisia abrotanum)

Bylica boże drzewko to roślina, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż przeciwdziała ona rozwojowi pomarańczowej skórki, zwanej także cellulitem. Tak naprawdę jednak, bylica boże drzewko znalazła o wiele większe zastosowanie. Ekstrakt z tej dobroczynnej rośliny znajdziemy więc nie tylko w preparatach antycellulitowych.

Bylica boże drzewkoBylica boże drzewko – co zawiera?

Bylica boże drzewko to roślina należąca do rodziny astrowatych i występująca głównie w Europie Wschodniej.

Ceniona jest przede wszystkim ze względu na swoje liście, w których znajdziemy następujące związki:

  • olejki eteryczne,
  • garbniki,
  • związki kumarynowe,
  • żywice.

Ziele to znalazło zastosowanie zarówno w medycynie jak i w kosmetyce. Trzeba jednak pamiętać o tym, że bylica boże drzewko może być stosowana wewnętrznie jedynie pod ścisłą kontrolą lekarza.

Przede wszystkim ekstrakt z tej dobroczynnej rośliny stał się jednak składnikiem wielu preparatów kosmetycznych. Mowa tu przede wszystkim o kremach do twarzy na dzień i na noc, a także o tonikach i płynach do cery problematycznej.

Wreszcie, bylica boże drzewko stała się składnikiem balsamów do każdego typu skóry, przede wszystkim tych o działaniu na cellulit. Bylicę boże drzewko znajdziemy także w odżywkach oraz szamponach przeznaczonych do pielęgnowania naszych kosmyków.

Vialise - 30 dni zestaw

VIALISE
KREM ANTYCELLULITOWY Z BYLICĄ BOŻE DRZEWKO ZAMÓW!

Bylica boże drzewko – z jakich właściwości słynie ta roślina?

Jak już wspomniano powyżej, bylica boże drzewko zawiera wiele cennych dla naszej skóry związków. Dzięki temu jej dobroczynne właściwości są naprawdę bardzo wszechstronne.

Zobacz: Serum antycellulitowe

Przede wszystkim, bylica boże drzewko wykazuje działanie lekko ściągające i przeciwzapalne. Z tego też względu ma ona szansę pomóc osobom borykającym się z trądzikiem, zarówno tym pospolitym jak i różowatym.

Pomoże ona zredukować widoczność stanów zapalnych skóry oraz przyśpieszy ich gojenie. Okaże się również niesamowicie przydatna w walce ze szpecącymi naszą skórę przebarwieniami. Nie ulega wątpliwości, że dzięki bylicy możliwe staje się również pielęgnowanie skóry naczyniowej. Bylica wzmacnia bowiem naczynia krwionośne, czyniąc je zdecydowanie bardziej odpornymi na pękanie. Wreszcie, bylica boże drzewko na cellulit również ma szansę zadziałać. Wszystko z tego względu, iż wykazuje ona silne właściwości detoksykujące oraz usprawniające mikrokrążenie.

Doskonale byłoby mieć na uwadze także ujędrniające oraz nawilżające właściwości kosmetyków zawierających w swoim składzie ekstrakt z bylicy bożego drzewka.

Doskonale byłoby pamiętać również i o tym, jak dobrze bylica boże drzewko działa na zmarszczki. Jej właściwości antyoksydacyjne sprawiają, iż kosmetyki ją zawierające mają szansę pomóc w walce z przedwczesnymi oznakami starzenia się skóry. Należy jednak pamiętać o tym, że żaden kosmetyk zawierający w swoim składzie ekstrakt z bylicy bożego drzewka nie będzie miał szansy zadziałać od razu. Z tego też względu warto uzbroić się w cierpliwość i pamiętać o regularności. Jedynie systematyczne stosowanie kosmetyków zawierających w swoim składzie ekstrakt z dobroczynnej bylicy sprawi, że pojawią się efekty, na które liczymy.


Bibliografia

1. Kowalczyk B., Surowce roślinne przeciwko cellulitowi, 2007
2. Jeffrey Dover, Murad Alam, Jeffery Orringer, Body Shaping: Skin Fat Cellulite, wyd. W.B. Saunders Company, 2015

5 głosów

Komentarze

Beata - 2022-06-07 14:53:12

Ja tam bardziej rekomenduje szukanie tego w kremach, bo jednak po co kolejne tabletki brac

Tamara - 2022-06-06 22:03:53

i tabletki i napary masz z tego

Karina - 2022-06-06 17:25:37

To można to jakos suplementować wewnętrznie?

Katarzyna - 2022-06-05 10:01:21

Zdecydowanie warto sobie sprawdzić co może ta bylica boże drzewko podziałać i z jakich właściwości słynie ta roślina i albo właśnie stosować w kremach, albo suplementować

Kaludia - 2022-06-03 21:01:43

Też byłam bardzo ciekawa bo kilka kosmetyków antycellitowych, które przeglądałam miały to w składnikach aktywnych

Milena - 2022-06-02 11:54:01

Z tego co wiem to chyba działa przeciwzapalnie i niweluje obrzęki

Izabela - 2022-06-01 23:04:20

A co ten składnik w zasadzie robi?

Dorota - 2022-06-01 17:15:19

ciekawa ta nazwa bylica boże drzewko, ale pewnie najwazniejsze co zawiera w stosunku do cellulitu?

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊