Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit obrzękowy – co to?

Strona główna » Blog » Cellulit obrzękowy – co to?

Cellulit obrzękowy jest jedną z najpopularniejszych form cellulitu. To dlatego warto zdawać sobie sprawę z tego, w jaki sposób powstaje i czym tak naprawdę jest. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie można sobie z nim radzić. Warto oczywiście rozpocząć działanie, jak najszybciej. Dzięki temu będzie można zatrzymać cellulit obrzękowy jeszcze zanim stanie się bardzo zaawansowany. Jest to bardzo ważne. Tak samo jak unikanie czynników, które powodują jego powstanie lub też pogarszają jego stan. Odpowiednie działanie jest tutaj podstawą.

Co wyróżnia cellulit obrzękowy?

cellulit obrzękowy
Cellulit obrzękowy, z całą pewnością jest formą nieco inną od tego, co wyróżnia tradycyjny cellulit. Choć na pierwszy rzut oka jest on dość podobny, różne są jednak powody, dla których powstaje. Warto więc dowiedzieć się, dlaczego się pojawia. Dzięki temu łatwiej będzie uniknąć go w przyszłości, a także sprawić, aby jak najszybciej znikł, co również jest niezwykle ważne dla większości kobiet, które mają z nim do czynienia. Przede wszystkim cellulit obrzękowy to jedna z form pomarańczowej skórki. Pojawia się, wtedy gdy na ciało działają formy uciskowe, takie jak za ciasne ubrania lub pojawiają się problemy z przepływem krwi oraz limfy. Cellulit obrzękowy to inna nazwa na cellulit wodny.

Co powoduje cellulit obrzękowy?

Cellulit obrzękowy może zostać spowodowany przez kilka różnych czynników. Warto je wyróżnić, aby mieć ich świadomość i być może próbować unikać ich w przyszłości.

Sprawdź jak wybrać odpowiednie serum antycellulitowe

Przede wszystkim wywoływany on jest przez:

  • zaburzenia hormonalne,
  • problemy z przepływem krwi oraz limfy,
  • siedzący tryb dnia,
  • chodzenie w zbyt ciasnych ubraniach,
  • brak odpowiedniego nawodnienia.

Wszystkie te kwestie są niezwykle ważne. Zaburzenia hormonalne doprowadzają do zatrzymywania wody w organizmie, co skutkować może właśnie nieestetyczną pomarańczową skórką. Tak samo dzieje się w przypadku problemów z przepływem krwi oraz limfy. Siedzący tryb dnia także sprzyja cellulitowi, a chodzenie w zbyt ciasnych ubraniach i brak picia wody w ciągu dnia także doprowadza do gromadzenia się obrzęków i tym samym do powstania cellulitu obrzękowego.

Vialise - 30 dni zestaw

WYBIERZ VIALISE
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA CELLULIT OBRZĘKOWY ZAMÓW!

Jak wygląda cellulit obrzękowy?

Cellulit obrzękowy ma formę grudek, które widać po ściśnięciu fałdy skóry. W zaawansowanej formie widoczny jest on nawet bez dotykania skóry. Zmiany, z całą pewnością nie są zbyt estetyczne i dlatego wiele pań podejmuje działanie.

Jak zatrzymać cellulit obrzękowy?

Cellulit obrzękowy można zwalczać. Na pewno warto unikać zbyt ciasnych ubrań, zwłaszcza jeansów, wysokich obcasów, a także siedzenia przez cały dzień w jednej pozycji. Oprócz tego warto zastosować specjalny balsam na cellulit oraz zacząć pić więcej wody. Warto też nosić buty na niewielkim obcasie.

Tak małe zmiany są w stanie znacząco wpłynąć na to, jak wygląda skóra, co przecież jest niezwykle ważne.

Cellulit obrzękowy to przede wszystkim problem estetyczny, ale można sobie z nim poradzić. Przede wszystkim warto zastanowić się nad swoim trybem dnia i wprowadzić niewielkie zmiany. Czasem to właśnie one są w stanie znacząco wpłynąć na wygląd skóry i tym samym pozbycie się całkowicie cellulitu.

Sprawdź również: Zabiegi na cellulit


Bibliografia

1. Misbah H. Khan, Babar K. Rao, Neil S. Sadick, Cellulit i podskórna tkanka tłuszczowa: różnice i podobieństwa
2. Haneke E. Cellulite – fakty i mity, 2006
3. Kukuła W., Cellulit – problem nie tylko estetyczny, 2009

4 głosów

Komentarze

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊