Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Cellulit hormonalny: co powinieneś wiedzieć?

Strona główna » Blog » Cellulit hormonalny: co powinieneś wiedzieć?

Cellulit hormonalny to jeden z najczęstszych problemów, który dotyka kobiety w różnym wieku. Jest on wynikiem zachwianej gospodarki naszego organizmu, wynikającej między innymi ze sposobu odżywiania się i stylu życia. Warto wspomnieć, że cellulit hormonalny wymaga specjalnego podejścia oraz skorzystania z szeregu badań, w celu zdiagnozowania poziomu poszczególnych hormonów w organizmie.
Cellulit hormonalny 1

Cellulit a hormony: jaki wpływ mają na siebie?

Cellulit a hormony – pierwszą rzeczą, nad którą warto się zastanowić jest zależność, jaką wytwarza ten duet. Okazuje się, że jest ona dosyć spora. Wszystkie hormony płciowe wpływają na powstawanie cellulitu hormonalnego, a w szczególności estrogeny. Korelacja: estrogeny a cellulit jest zatem najważniejszą wiązanką wpływającą na wygląd naszego ciała o podłożu hormonalnym. Sama obecność estrogenów w organizmie jest naturalna, a problemy pojawiać się mogą w okresie dojrzewania, menopauzy, ciąży, bądź w trakcie przyjmowania antykoncepcji hormonalnej.

Nadmiar estrogenów powoduje gromadzenie się zapasu tłuszczu w komórkach oraz wzrost przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych. Podczas wzrostu poziomu estrogenów, znacznie zmniejsza się ilość progesteronu.

Cellulit hormonalny zaczyna się tworzyć poprzez te dwa procesy, które przyczyniają się do zatrzymania wody w organizmie. Poza estrogenami, są jeszcze dwa, zupełnie inne hormony, które także wpływają na powstawanie cellulitu. Zalicza się do nich: hormony stresu i hormony tarczycy. Kortyzol, określany mianem “hormon stresu” w znacznym stopniu przyczynia się do powstawania cellulitu. Przewlekły stres powoduje nadmierne wydzielanie się tego hormonu, co z kolei przyczynia się do odkładania tkanki tłuszczowej. Aby uniknąć takiej sytuacji, trzeba zastanowić się, co zrobić aby hormony a cellulit ograniczyły na siebie wzajemny wpływ.

Tarczyca a cellulit: czy mamy się czego bać?

Tarczyca a cellulit to dosyć częste połączenie. Zdarza ci się gwałtowny wzrost wagi, bądź problemy ze schudnięciem, które w dodatku obejmują powstanie cellulitu? To pierwszy sygnał świadczący o tym, że możesz mieć problemy z hormonami tarczycy. Tarczyca a cellulit to z pozoru odrębne połączenie, a w rzeczywistości bardzo często idą razem w parze. Niedobór hormonów tarczycy, osłabia metabolizm. Przystajemy się ruszać, zaczynamy tyć, a woda i toksyny zatrzymują się w naszym organizmie. W takich sposób zaczyna się tworzyć na naszym ciele cellulit hormonalny.

Vialise - 30 dni zestaw

ZAMÓW VIALISE
POKONAJ CELLULIT HORMONALNY SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI ZAMÓW!

Jakie badania hormonalne na cellulit: dowiedz się, które badania są niezbędne

Warto dowiedzieć się jakie badania hormonalne na cellulit będą konieczne. Cellulit hormonalny jest w związany ze zmianami hormonalnymi. Poprzez odpowiednie badania, a następnie leczenie, jesteśmy w stanie pozbyć się go na zawsze.

Zalicza się do nich:

  • badania poziomu estrogenów,
  • badania poziomu progesteronu,
  • badania tarczycy.

Estrogeny a cellulit: jak walczyć z nadmiarem hormonów płciowych?

Wpływ estrogenów na cellulit trzeba zwalczać jak najszybciej. Najważniejszym aspektem jest zrobienie badań i uregulowanie poziomu hormonów . Jeśli tego nie zrobimy, cellulit hormonalny będzie utrzymywał się na naszym ciele i z czasem, postępował. Oprócz tego powinniśmy postępować tak samo jak w przypadku pozostałych rodzajów cellulitów. Mowa tutaj o zbilansowanej i zdrowej diecie na cellulit, a także o codziennej aktywności fizycznej. Warto dodatkowo sięgnąć po kosmetyki, stricte przeznaczone do walki z cellulitem. Zalicza się do nich naturalne kremy na cellulit, przetestowane dermatologicznie, które zawierają aktywne składniki niezbędne do skutecznej kuracji.


Bibliografia

1. Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009
2. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012

5 głosów

Komentarze

zoffiag - 2020-12-10 18:40:54

zwłaszcza po 25 rż warto robić częste badania profilaktyczne, bo niestety my kobietki, przyciągamy takie buble jak niedoczynność, nadczynność i inne takie tarczycy. A cellulit, wiadomo to skutek uboczny ;/

MARIA - 2020-12-08 23:43:27

Ja po operacji i braniu sterydów razem z dodatkowymi hormonami, niestety nabawiłam się potężnego cellulitu. Niestety w moim przypadku pomógł dopiero zabieg dermapenu (??) coś takiego, byłam na ok 10 zabiegach, było to bardzo przyjemne doświadczenie jak pamiętam, a teraz odnawiam zabieg tak średnio co rok :)

Sonka Biedronka - 2020-12-01 19:03:59

hormony bardzo wpływają na cellulit, przecież przy większym stresie nawet jak hormony szaleją to mozemy się spodziewać wysypu pręgów na nogach. Ja tak miałam i najpierw zmieniłam leki, a potem żeby nie podjadać to dodatkowo wprowadziłam inną dietę :*

Lukrecja - 2020-11-30 23:02:10

Jak byłam u ginekologa to właśnie powiedziałam pani o moim problemie z cellulitem i to ona zwróciłą mi uwagę, że tarczyca na cellulit bardzo wpływa i faktycznie zrobiłam badania i musiałam zacząć brać regularnie leki, teraz jest dopiero ok i ta pomarańczowa skórka znika jak używam codziennie kremu ujędrniającego :)

Tonka - 2020-11-30 18:29:57

ja zaczęłam stosować szczotkowanie na sucho i dopiero to ruszyło mój cellulit. Warto jednak kontrolować swoje badania i obserwować swoje ciało, bo gdy hormony szaleją to ciężko usunąć całkowicie cellulit

Małgosia Prus - 2020-11-29 16:23:51

ja też mam niestety problemy z hormonami właśnie przez tarczycę, bo mam niedoczynność.. waga potrafi z dnia z dzień lecieć w górę i w dół, przez co z cellulitem hormonalnym jestem na co dzień od bardzo dawna

anonim - 2020-11-28 18:04:32

Ja dziewczyny szczotkuję się na sucho i stosuję specjalne balsamy rozgrzewające na cellulit :) ale nic nam nie da praca nad pozbyciem się cellulitu, jeśli hormony nie są ujarzmione ;)

Inferno - 2020-11-27 14:27:23

hej, nie przejmuj się ;) taki urok tarczycy, u mnie udało się pokonać cellulit z lekarzem, bo zmieniliśmy hormony, które zażywałam i do tego zaczęłam stosować dietę pudelkową dla zredukowania cellulitu :D

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊