Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Wąkrotka azjatycka – wyjątkowy składnik kosmetyków

Strona główna » Blog » Wąkrotka azjatycka – wyjątkowy składnik kosmetyków

Wąkrotka azjatycka to roślina, która największym zainteresowaniem cieszy się w krajach Azji. Ze względu na swoje wyjątkowe i liczne właściwości wykorzystywana jest nie tylko w medycynie ludowej, ale również do produkcji kosmetyków. Dobrze byłoby więc zapoznać się z działaniem wąkrotki, zwłaszcza jeżeli pragniemy poprawić wygląd swojej dotkniętej cellulitem skóry. 

Wąkrotka azjatycka – najważniejsze informacje

Wąkrotka azjatycka, a konkretnie kosmetyki ją zawierające, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób stawiającym na świadomą pielęgnację swojego ciała.

Najważniejsze fakty dotyczące tej wyjątkowej rośliny zostały przedstawione w tabelce poniżej:

Gdzie można kupić wąkrotkę azjatycką? Wąkrotka azjatycka na cellulit może być stosowana w różnych formach. Ekstrakt z tej dobroczynnej rośliny w formie tabletek można nabyć w aptekach oraz w sklepach ze zdrową żywnością. Kosmetyków wzbogaconych w wąkrotkę należy zaś poszukiwać w drogeriach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.
Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania wąkrotki azjatyckiej?Przeciwwskazaniem do wewnętrznego oraz zewnętrznego stosowania suplementów i kosmetyków zawierających w swoim składzie ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej będzie nadwrażliwość na nią. Jeżeli chodzi zaś wyłącznie o stosowanie wewnętrzne, przeciwwskazaniem będzie przede wszystkim zbyt niskie ciśnienie tętnicze krwi. Wąkrotka azjatycka nie może być także stosowana u kobiet spodziewających się dziecka oraz karmiącym piersią.
Jakie kosmetyki z wąkrotką azjatycką są polecane na cellulit?Ekstrakt z dobroczynnej wąkrotki azjatyckiej można znaleźć zarówno w kremach, jak i w balsamach czy serach na cellulit. Każda przedstawicielka płci pięknej powinna więc postawić na taki rodzaj kosmetyku, który odpowiada jej najbardziej. Niektóre panie wolą produkty o cięższej, a inne o lżejszej konsystencji.
Vialise - 30 dni zestaw

WYBIERZ VIALISE
KREM NA CELLULIT ZAMÓW!

Karolina Formela - kosmetologBez względu na to, czy stosuje się suplementy czy kosmetyki zawierające w swoim składzie wąkrotkę azjatycką, trzeba pamiętać o systematyczności. Efektów nie będzie, jeżeli zdecydujemy się na kilkudniową kurację bądź nieregularną pielęgnację.Karolina Formela.

Wąkrotka azjatycka na celluliotWąkrotka azjatycka – jakie posiada właściwości?

Wąkrotka azjatycka posiada szereg dobroczynnych właściwości, dzięki którym może okazać się pomocna w walce z pomarańczową skórką.

Kosmetyki oraz suplementy zawierające ekstrakt z tej rośliny warto docenić w szczególności za działanie:

  • przeciwzapalne
  • przeciwbakteryjne
  • ujędrniające
  • antyoksydacyjne
  • detoksykujące

Dzięki licznym właściwościom, wąkrotka azjatycka ma szansę w naprawdę kompleksowy sposób pomóc kobietom zmagającym się z pomarańczową skórką. Pomoże usunąć toksyny, które stanowią jedną z głównych przyczyn pojawiania się charakterystycznych nierówności na skórze. Wąkrotka azjatycka na cellulit pomoże także przyjemnie napiąć skórę, przez co nieestetyczny defekt będzie mniej widoczny.

Zobacz jakie istnieją naturalne sposoby na cellulit

Wąkrotka azjatycka – kiedy pojawią się efekty po jej stosowaniu i jakie one będą?

Wąkrotka azjatycka może okazać się naprawdę pomocna w zwalczaniu pomarańczowej skórki. Efekty mogą być jednak różne, w zależności od tego, czy stosujemy krem na cellulit wzbogacony o ten składnik, czy też może stawiamy na suplement. Wydaje się, że najbardziej skuteczne będzie stosowanie zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych preparatów z wąkrotką. Nie oznacza to jednak, że pojawią się one natychmiast. Zazwyczaj należy cierpliwie poczekać na nie przez minimum dwa-trzy tygodnie.

Podsumowując, bez trudu można orzec, że wąkrotka azjatycka może okazać się pomocna w walce z pomarańczową skórką. Niemniej jednak, nie pozbędziemy się cellulitu w stu procentach jeżeli postawimy tylko i wyłącznie na tę roślinę. Równolegle należy także stosować odpowiednio zbilansowaną dietę oraz wykonywać ćwiczenia, które pomogą ujędrnić skórę.

Vialise - 30 dni zestaw

WYBIERZ VIALISE
KREM NA CELLULIT ZAMÓW!


Bibliografia:

1. Belwal, Tarun & Andola, Harish & Atanassova, Maria & Joshi, Bhaskar & Suyal, Renu & Thakur, Shinny & Bist, Arti & Jantwal, Arvind & Bhatt, Indra & Rawal, Ranbeer. (2018). Gotu Kola (Centella asiatica).
2. Król D.: Wąkrota azjatycka ( Centella asiatica L.) – właściwości lecznicze. Postępy Fitoterapii 2/2010, s. 101-105.

1 głosów

Komentarze

Anna - 2022-07-25 11:09:18

Raczej to będa dopiero pierwsze, mniejsze efekty i najczęściej po kilku tygodniach, dwa lub trzy

Mia22 - 2022-07-23 22:59:57

A jak już ta aąkrotka azjatycka będzie wdrożona czy to w dietę czy w smarowanie się to kiedy tak najszybciej pojawią się efekty po jej stosowaniu i jakie one będą w zasadzie?

Paulina - 2022-07-21 23:39:18

Antyoksydacyjne działanie polega na regulowaniu wszystkich procesów metabolicznych

Karioka - 2022-07-21 22:19:45

Działa antyoksydacyjnie i nawilżająco i nie trzeba tych wartości dostarczac przez skórę

Gosia - 2022-07-20 15:16:11

A taka Wąkrotka azjatycka to jakie posiada właściwości że ma działać na cellulit? Tym bardziej że nie wiem jakby to miało działać od wewnątrz w formie tabletek

Stellios - 2022-07-19 21:18:35

W mojej opinii nie ma co sugerować się jednym składnikiem. Lepiej na krem patrzyć pod kątem całości składu, a wakrotkę suplementować w tabletkach

Karolina - 2022-07-19 14:01:03

Nie we wszystkich jest. Mój krem jest bardzo dobry, ale w składzie tego nie ma niestety

Cookie - 2022-07-13 15:08:14

Czyli to raczej powinno być w kremach na cellulit?

Bietka - 2022-07-13 11:05:58

Świetna sprawa taka wąkrotka azjatycka, warto sobie jej szukać w kosmetykach, tym bardziej na cellulit. Warto sobie również na jej temat poczytac jakies najważniejsze informacje

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊