Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Miłorząb japoński (Ginkgo Biloba)

Strona główna » Blog » Miłorząb japoński (Ginkgo Biloba)

Miłorząb japoński to roślina, której właściwości powinien docenić każdy z nas. Okazuje się bowiem, że jest ich naprawdę sporo. Szczególną uwagę na tę roślinę powinny zwrócić przedstawicielki płci pięknej zmagające się z cellulitem. Kosmetyki wzbogacone o miłorząb japoński w znaczącym stopniu zwiększają widoczność pomarańczowej skórki. Warto zatem bliżej poznać tę wyjątkową roślinę i przyjrzeć się jej działaniu. 

Miłorząb japoński – najistotniejsze informacje

Miłorząb japoński znalazł naprawdę szerokie zastosowanie i to nie tylko w kosmetyce.

Najistotniejsze fakty o tej pomocnej roślinie zostały przedstawione w poniższej tabeli:

Jakie związki zawiera miłorząb japoński?W miłorzębie japońskim znaleźć można naprawdę wiele cennych związków, którym roślina ta zawdzięcza swoje dobroczynne działanie. Mowa tu przede wszystkim o flawonoidach, ale także o laktonach terpenowych oraz o kwasach fenolowych. W roślinie tej nie brakuje również polisacharydów, jak również selenu, karotenu czy witamin E oraz C. Ze względu na zawartość tak licznych związków, miłorząb japoński ma szansę pomóc w redukcji naprawdę wielu problemów.
Gdzie jest stosowany miłorząb?
Ze względu na szereg wyjątkowych właściwości, miłorząb jest wykorzystywany naprawdę wszechstronnie. Na jego bazie produkuje się suplementy wzmacniające odporność i poprawiające nastrój. Ekstrakt z miłorzębu japońskiego znajduje się również w licznych kosmetykach. Mowa tu w głównej mierze o balsamach antycellulitowych oraz o kremach do cery dojrzałej i pod oczy. Ekstrakt z tej rośliny można znaleźć również w szamponach i odżywkach wzmacniających włosy. Warto dodać, że miłorząb jest uprawiany także ze względów dekoracyjnych. Jest znany również pod nazwą miłorzębu dwuklapowego.
Skąd pochodzi miłorząb i jak się go pozyskuje?Nazwa tej rośliny może mylić, bo ojczyzną miłorzębu japońskiego wcale nie jest Japonia, a Chiny. Cennym surowcem zielarskim są liście miłorzębu, które po zebraniu można ususzyć. W sklepach z półproduktami kosmetycznymi można nabyć ekstrakt z miłorzębu japońskiego. Może on stać się składnikiem różnego rodzaju preparatów do pielęgnacji ciała i włosów.
Vialise - 30 dni zestaw

WYBIERZ VIALISE
SERUM ANTYCELLULITOWE Z AKTYWNYM SKŁADEM ZAMÓW!

Karolina Formela - kosmetologAby kosmetyki zawierające w swoim składzie miłorząb japoński zadziałały skuteczniej, warto zadbać o równoległe stosowanie zbilansowanej diety oraz o systematyczną aktywność fizyczną. Kompleksowa walka z cellulitem przynosi bowiem najlepsze rezultaty.Karolina Formela.

Miłorząb japoński (Ginkgo Biloba) Miłorząb japoński – właściwości

Miłorząb japoński posiada całe spektrum właściwości, za które powinien być doceniony.

Przede wszystkim, wykazuje on działanie:

  • ujędrniające
  • przeciwzapalne
  • usprawniające krążenie
  • uszczelniające ściany naczyń krwionośnych
  • oczyszczające

Nic więc dziwnego, że miłorząb japoński ma szansę pomóc na wiele problemów natury estetycznej. Może hamować przedwczesne starzenie się skóry, a także ujędrniać ją. Będzie również pomagał usuwać toksyny z organizmu, co jest kluczowe w walce z cellulitem. Dzięki zdolności do usprawnienia krążenia również będzie niwelował widoczność pomarańczowej skórki. Przyśpiesza on również proces spalania tkanki tłuszczowej, co jest szczególnie ważne, jeśli cellulitowi towarzyszy jej nadmiar.

Zobacz: Kosmetyki na cellulit

Podsumowując, bez trudu można stwierdzić, że miłorząb japoński na cellulit ma szansę skutecznie zadziałać. Nie tylko ograniczy namnażanie się szkodliwych toksyn w organizmie, ale także ujędrni skórę. Kluczem do sukcesu jest systematyczne stosowanie kosmetyków zawierających w swoim składzie ekstrakt z tej dobroczynnej rośliny. Wówczas można będzie liczyć na naprawdę satysfakcjonujące efekty.

Vialise - 30 dni zestaw

WYBIERZ VIALISE
SERUM ANTYCELLULITOWE Z AKTYWNYM SKŁADEM ZAMÓW!


Bibliografia:

1. G. Spychalski, Wąkrota azjatycka ( Centella asiatica L.) – właściwości lecznicze, “Postępy fitoterapii”, 2010, nr 2, s.101.
2. K. Karłowicz – Bodalska, S. Han, T. Han, M. Miranowicz, A. Bodalska, Centella asiatica (L.) Urban, syn. Hydrocotyle asiatica L. – wąkrota azjatycka – znana roślina lecznicza Dalekiego Wschodu, “Postępy Fitoterapii”, 2013, nr 4, s. 225.
3. Assessment report on Centella asiatica (L.) Urban, herba, European Medicines Agency, 2010.

1 głosów

Komentarze

Pandora - 2022-09-15 11:33:05

Najważniejszą właściwością jest po prostu to że działa ujędrniająco, ale też usprawnia krążenie

Kaludia - 2022-09-12 17:05:20

Czyli ten Miłorząb japoński jakie w zasadzie ma właściwości?

Milena - 2022-09-09 23:18:44

Ja również nie widziałam tego miłorzębu w innej formie niż po prostu jako część składu

Zambeza - 2022-09-06 18:51:12

Sa też ekstrakty, ale najczęściej przez to jakie związki zawiera miłorząb japoński, jest on stosowany w kosmetykach przeciw cellulitowi

Ewok_1 - 2022-09-05 20:54:35

To gdzie jest stosowany miłorząb japoński to bardzo rozległe pytanie, bo to można suplementować zarówno w formie kapsułek, jak i przytoczonych teraz ziół

XbX - 2022-09-05 10:18:30

Miłorząb japoński to ogólnie roślina, więc może jakieś zioła z tego?

Wikusia - 2022-09-02 18:05:28

W jakiej formie można spotkać taki miłorząb japoński, bo nigdy nie widziałam czegoś takiego, a żadne najistotniejsze informacje nie rozwiały moich wątpliwości

Magda - 2022-09-01 18:15:57

Tak tak to jest w kremach raczej. Chociaży vialise posiada to w składzie

Karta - 2022-08-01 18:01:45

Ja w dalszym ciągu za bardzo nie wiem gdzie ten Miłorząb japoński jest stosowany. Te najistotniejsze informacje nie rozwiały moich wątpliwości. To jest składnik kremów?

Opinie o Vialise - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊