Cellulit cyrkulacyjny – dowiedz się jak go pokonać
Strona główna » Blog » Cellulit cyrkulacyjny – dowiedz się jak go pokonać
Cellulit, zwany także skórką pomarańczową to zmiana tkanki, która spędza sen z powiek wielu kobietom. Ze względu na podłoże hormonalne i związek ze zbyt wysokim poziomem estrogenu rzadko kiedy dotyka on mężczyzn. Wbrew obiegowej opinii, cellulit ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale także pociąga za sobą konsekwencje zdrowotne, dlatego powinniśmy z nim walczyć kiedy tylko spostrzeżemy pierwsze objawy. Sprawy nie ułatwia fakt, iż cellulit nie ma charakteru jednolitego. Wyróżniamy bowiem trzy jego rodzaje – cellulit cyrkulacyjny, wodny i tłuszczowy. Przyjrzyjmy się pierwszemu zjawisku.
Cellulit cyrkulacyjny – Skąd się bierze?
Przyczyny cellulitu cyrkulacyjnego nie są jednorodne. Tak naprawdę, jest on połączeniem cellulitu tłuszczowego (lipidowego) oraz wodnego. Jest on powodowany przez zesztywniałe włókna kolagenu, które znajdują się w tkance tłuszczowej.
Obecność tych włókien sprawia, że tkanka skórna nie może być prawidłowo dotleniona i odżywiona, a w efekcie prowadzi do powstania twardych, zbitych grudek pod skórą, które mogą być bolesne w dotyku. Przyrost tkanki tłuszczowej wraz z obecnością nadmiaru wody i toksyn sprawia, że zjawisko postępuje.
Cellulit cyrkulacyjny może towarzyszyć kobietom także w okresie dojrzewania i menopauzy z uwagi na podwyższony poziom estrogenu. Niestety skłonności do skórki pomarańczowej niekiedy mają także charakter dziedziczny.
Jak rozpoznać cellulit cyrkulacyjny?
Cellulitu cyrkulacyjnego nie da się łatwo zidentyfikować. Należy ścisnąć fałd skórny o ocenić, czy znajduje się w nim nadmierna ilość tkanki tłuszczowej. Jeżeli tak, mamy do czynienia z cellulitem lipidowym. Jeżeli jednak w tkance nie ma tłuszczu, ale sylwetka pozostaje opuchnięta, najprawdopodobniej jest to cellulit wodny. Cellulit cyrkulacyjny zaś to połączenie obu wspomnianych objawów. Z tego też względu, jeżeli nie zaczniemy działać od razu i pozwolimy mu się rozwinąć, bardzo trudno będzie poradzić sobie z problemem.
Cellulit cyrkulacyjny – Jak z nim walczyć?
Oprócz wskazanych wcześniej przyczyn natury fizjologicznej, na powstanie cellulitu cyrkulacyjnego mają wpływ:
- nasze przyzwyczajenia żywieniowe,
- prowadzony tryb życia.
Szczególnie negatywnie na kondycję naszej skóry oddziałuje dieta z wysoką zawartością soli, spożywanie wysoko przetworzonej żywności typu fast food, ale także nieregularne posiłki w trakcie dnia i brak regularnej aktywności fizycznej. W pierwszej kolejności postarajmy się zmienić te podstawy aby zlikwidować cellulit cyrkulacyjny. Jeżeli brakuje nam motywacji, być może racjonalnym rozwiązaniem okaże się skorzystanie z usług dietetyka lub trenera personalnego.
Wpisując na stronie poznajvialise.pl w koszyku hasło rabat10 otrzymasz 10% rabatu na krem na cellulit Vialise. Kliknij i sprawdź!
Dokucza Ci cellulit cyrkulacyjny? Wybierz krem, który opiera się na naturalnych składnikach.
Aby wspomóc naszą walkę z cellulitem cyrkulacyjnym i przyspieszyć pojawienie się efektów, warto sięgnąć po specjalne kremy oparte na naturalnych składnikach takich, jak chociażby wyciąg z alg.
Działanie tego składnika bardzo skutecznie pobudza, ujędrnia i nawilża skórę. Dodatkowo, algi rozbijają tkankę tłuszczową oraz pobudzają krążenie krwi i limfy. Aplikacja tego typu preparatów jest prosta, a na pierwsze efekty nie trzeba czekać długo. Należy jednak pamiętać o konieczności regularnego stosowania kremów.
Pamiętajmy, że o skutecznej walce z cellulitem cyrkulacyjnym decyduje w pierwszej kolejności szybkość działania – im prędzej zareagujemy, tym lepiej. Najszybsze efekty zobaczymy zaś wtedy, gdy połączymy ze sobą zarówno zdrowa dietę, ćwiczenia fizyczne i aplikację kremów posiadających odpowiednie, naturalne składniki.
ZAMÓW VIALISE
KREM NA CELLULIT – SPRAWDŹ ZAMÓW!
Bibliografia
1. Jakubiak I., W walce z cellulitem, 2012
2. Righi G., Jak sie̜ pozbyć cellulitu, 2001
3. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006
Komentarze
Fiona - 2020-07-23 23:04:07
@DeWiA a może kremy? Jak wybierzesz z jakimś fajnym składem może ci pomóc dość szybko, zwłaszcza we wczesnym stadium :) Albo maseczka z cynamonem, robię ją co jakiś czas i też efekty są :D a do ćwiczeń też się nie nadaję
DeWiA - 2020-07-19 22:34:04
Mam chore plecy, dlatego nie mogę za bardzo ćwiczyć na takie partie ciała, gdzie mam cellulit.. jakieś propozycje?>
Bożena68 - 2020-07-18 13:54:58
Moja menopauza sprawiła, że powstał taki cellulit cyrkulacyjny. Mam i maść i szczotkę na cellulit, ale nie chce badziewie zniknąć....
Bart3 - 2020-06-19 23:01:28
Polecam odstawienie papierosów oraz alkoholu. Moja skóra od kiedy je odstawiłam jest bardziej jędrna i gładsza, a cellulit cyrkulacyjny mniej widoczny, bo piję dużo wody :)
emilia - 2020-06-02 01:39:28
U mnie niestety, cellulit cyrkulacyjny pojawił się w momencie rozpoczęcia kariery zawodowej, kiedy to jadłam bardzo nieregularnie oraz często padała decyzja na zjedzenie fast foodów. W moim przypadku zmieniło się to dopiero w czasie kwarantanny, kiedy wprowadziłam cykliczne jedzenie posiłków, ale także picie ponad dwóch litrów wody dziennie. Od tamtej chwili, nauczyłam się systematyczności i wam też to polecam ;)