Bańki próżniowe na cellulit, sprawdź
Strona główna » Blog » Bańki próżniowe na cellulit, sprawdź
Bańki próżniowe na cellulit to bardzo skuteczna metoda pozbycia się brzydkiej skórki pomarańczowej z ud, pośladków i innych miejsc jej występowania. Nie wymaga to dużych nakładów finansowych, jedynie trochę czasu i systematyczności. W przeciwieństwie do tradycyjnych baniek ogniowych, co bezpieczne i łatwe w obsłudze. Można je kupić w wielu miejscach. Tradycyjnie bańki stawiało się w przypadku przeziębienia na plecy. Można je jednak przykładać również w przypadku cellulitu, tam, gdzie chcemy się go pozbyć.
Bańki próżniowe na cellulit, czym są, jak działają na cellulit
Bańki próżniowe na cellulit, poprzez tworzone w miejscu przyssania podciśnienie, wywołują reakcję organizmu w postaci pobudzenia układu odpornościowego. Krew na skórze pod bańką wydostaje się z naczyń kapilarnych, co można zaobserwować w postaci zaczerwienień lub zasinień. Jest to bodziec do “posprzątania” tego miejsca przez komórki fagocytarne, co przynosi pozytywny efekt leczniczy. W obszarze działania baniek krew krąży szybciej i lepiej, właściwie dotleniając i odżywiając skórę. Mamy więc w pełni naturalną, nieszkodliwą metodę leczenia cellulitu. Bański próżniowe bezogniowe, wykonane są zwykle z odpowiedniego tworzywa, w komplecie są różne rozmiary, dostosowane do różnych partii ciała. Bańki próżniowe na cellulit często mają też wbudowany magnez, wytwarzający lecznicze pole magnetyczne. W komplecie jest również pompka. Zabieg można wykonywać samodzielnie. widoczne ślady po bańkach próżniowych na cellulit znikają po upływie kilku dni.
Zobacz: Kosmetyki na cellulit
Bańki próżniowe na cellulit, jak używać
Bańki próżniowe na cellulit stawia się wypompowując powietrze z wnętrza bańki i przystawiając do skóry. Skóra musi być sucha i czysta, nie smarujemy jej wcześniej żadną maścią ani kremem aby przywieranie bańki było dobre. Omijamy okolice nerek, serca i obojczyków. Pewne wrażliwe okolice ciała mogą odczuwać niewielki ból przy stawianiu baniek. Czas utrzymywania baniek na skórze nie powinien przekraczać 15 minut. Po zabiegu dobrze jest użyć kremu lub maści natłuszczającej. Oprócz przystawiania baniek próżniowych na cellulit, można wykonywać masaż bańką. Pobudza on bardzo silnie receptory skóry. Czas trwania masażu to również 15 minut. Najlepiej jest stosować bańki dwa razy w tygodniu, maksymalnie przez trzy miesiące. W przypadku nawrotu cellulitu, powtórzyć serię po miesięcznej przerwie.
Bańki próżniowe na cellulit, przeciwwskazania
Bańki próżniowe na cellulit nie powinny być stawiane u osób, które mają zaburzenia rytmu serca, duszności lub podwyższone ciśnienie. Inne, wykluczające stosowanie baniek choroby to: toczeń trzewny, choroby reumatyczne, choroby autoimmunologiczne. W przypadku stosowania leków na obniżenie krzepliwości krwi, bańki próżniowe na cellulit powinny być stosowane w łagodniejszej formie, pod mniejszym ciśnieniem.
Bańki próżniowe na cellulit, co po zabiegu
Bańki próżniowe na cellulit to nie wszystko, dobrze jest dodatkowo zastosować krem lub serum o działaniu natłuszczającym i zmniejszającym ewentualne zasinienia. Dobrym pomysłem byłoby serum Vialise, które dzięki swoim aktywnym składnikom wspomoże proces usuwania cellulitu.
Są to:
- Ekstrakt z bluszczu (wspomaga krążenie, oczyszcza z toksyn)
- Kofeina (rozkłada i usuwa tłuszcz tworzący cellulit)
- Rutyna (uszczelnia naczynia krwionośne)
- Kwas askorbinowy (usuwa wolne rodniki)
- Wyciąg z alg (oczyszcza, wzmacnia naczynia krwionośne)
- Ekstrakt z kasztanowca (wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne)
Bańki próżniowe na cellulit, podsumowanie
Bańki próżniowe na cellulit to bardzo dobre rozwiązanie dla osób z cellulitem, zwłaszcza gdy połączy się ich działanie ze zdrową dietą, niezawierającą szkodliwych, przetworzonych składników. Należy zwracać baczną uwagę, co spożywamy, czytać etykiety produktów. Innym ważnym czynnikiem wspomagającym kurację jest ruch i dotlenienie organizmu.
WYBIERZ VIALISE
KREM NA CELLULIT ZAMÓW!
Bibliografia:
1. G. Spychalski, Wąkrota azjatycka ( Centella asiatica L.) – właściwości lecznicze, “Postępy fitoterapii”, 2010, nr 2, s.101.
2. K. Karłowicz – Bodalska, S. Han, T. Han, M. Miranowicz, A. Bodalska, Centella asiatica (L.) Urban, syn. Hydrocotyle asiatica L. – wąkrota azjatycka – znana roślina lecznicza Dalekiego Wschodu, “Postępy Fitoterapii”, 2013, nr 4, s. 225.
3. Assessment report on Centella asiatica (L.) Urban, herba, European Medicines Agency, 2010.